• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

Rozwiewamy wątpliwości, czyli dlaczego warto skorzystać z oczyszczaczy powietrza w domuPowietrza nie widać gołym okiem, ale w bardzo dużym stopniu wpływa na nasze samopoczucie, jakość odpoczynku czy snu. Zaczynamy się nim interesować, gdy panuje sezon smogowy lub odczuwamy dolegliwości. Tymczasem na co dzień w swoim domu możemy cieszyć się dobrą jakością powietrza, którą możemy uzyskać korzystając z oczyszczaczy powietrza. Oferta tych urządzeń jest coraz szersza i MediaMarkt radzi, jak wybrać odpowiedni model, dostosowany do naszych potrzeb.


Wszyscy obawiają się smogu i znajdującego się w nim pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10 oraz innych zanieczyszczeń. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że powinniśmy również zadbać o jakość powietrza w pomieszczeniach. Tutaj zagrożenie mogą stanowić czynniki takie jak np. szkodliwe cząsteczki PM2,5 , gazy, drobnoustroje, alergeny, grzyby, pleśń czy kurz. Szkodliwe substancje mogą uwalniać się również z materiałów budowlanych czy przedmiotów z tworzyw sztucznych. Zła jakość powietrza w pomieszczeniu nie tylko ma na nas negatywny wpływ w dłuższej perspektywie – sprawia, że gorzej śpimy, dłużej się regenerujemy, czy też możemy skarżyć się na uporczywe i nawracające bóle głowy. Jak więc chronić nasz organizm przed ich negatywnym wpływem? Najlepszym rozwiązaniem będzie oczyszczacz powietrza. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze, by spełniały swoją rolę?

Oczyszczacze powietrza warto stosować przez cały rok, a nie tylko w okresie jesienno-zimowym, gdy panuje okres grzewczy. Wybierając urządzenie warto wziąć pod uwagę kilka czynników i cech, które wpływają na jego działanie i skuteczność. Jest to przede wszystkim rodzaj filtra oraz stopień filtracji, a także wydajność. Musimy pamiętać, by dobrać model do wymiarów pomieszczenia, ponieważ wtedy będzie on prawidłowo spełniał swoją rolę. Osoby bardziej wrażliwe lub posiadające dzieci mogą z kolei zainteresować się modelami wielofunkcyjnymi, które łączą w sobie oczyszczacz oraz nawilżacz powietrza – mówi Michał Nowotka, Category Buyer w MediaMarkt.

Nowoczesne oczyszczacze powietrza są wyposażone w kilkustopniowe systemy filtracji. Każdy rodzaj filtra odpowiada za wychwytywanie różnych rodzajów zanieczyszczeń. Filtr wstępny zatrzymuje największe cząsteczki zanieczyszczeń. Z kolei filtr węglowy przeznaczony jest do usuwania związków lotnych, takich jak dym i zapachy. Najskuteczniejszy i najbardziej wszechstronny filtr HEPA zatrzymuje pyły zawieszone i mikroskopijnie cząsteczki, takie jak pyłki kwiatowe, roztocza, grzyby oraz inne drobne zanieczyszczenia i alergeny.

Jakie modele są na topie?

W ten sposób działają nowoczesne oczyczczacze powietrza Philips. Model AC3858/50 Dual Scan wyposażony jest w inteligentne czujniki, które potrafią wykryć i usunąć prawie każde zanieczyszczenie – nawet cząsteczki o wielkości 0,003 mikrona (o 800 razy mniejsze niż cząsteczki PM 2,5), wirusy, bakterie, kurz i sierść zwierząt, gazy i nieprzyjemne zapachy. W ciągu 6 minut oczyści powietrze w pomieszczeniu 20 m2.

Wybierając urządzenie, należy zwrócić uwagę na jego wydajność, wyrażaną w m3/h. Wartość ta informuje nas, jaka ilość powietrza jest filtrowana w ciągu godziny  – przyjmuje się, że powinna ona wynosić ok. 85m3/h na każde 10m2 powierzchni. Znając wymiary pomieszczenia możemy ocenić, który oczyszczacz da najlepsze efekty, np. oczyszczacz Philips AC1214/10 doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach do 32 m2, a model AC3059/50 w pomieszczeniach 48 m2.

Philips oferuje wiele modeli oczyszczaczy, którymi można sterować z dowolnego miejsca za pomocą łatwej w użyciu aplikacji Clean Home +. Pokazuje ona poziom cząsteczek PM2,5 oraz alergenów w domu, a także pozwala zmienć ustawienia pracy urządzenia oraz sprawdzić stopień zużycia filtra. Aplikacja dostarcza również kompleksowych informacji pomagających w kontrolowaniu jakości powietrza zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Pokazuje poziom zanieczyszczania powietrza oraz natężenia pyłków w konkretnym mieście. Z aplikacją działają np. modele AC1214/10 i AC2729/51. Ten ostatni dodatkowo może pełnić funkcję nawilżacza i posiada tryb nocny, co sprawdzi się zwłaszcza w sypialni.

Bez względu na to, jaki oczyszczacz wybierzemy, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu i wymianie filtrów w terminach zalecanych przez producentów. Szeroki wybór nowoczesnych oczyszczaczy powietrza oferują sklepy MediaMarkt. Do 31 października br. obowiązuje specjalna oferta promocyjna, dostępna w sklepach stacjonarnych oraz w sklepie internetowym mediamarkt.pl .

MediaMarktSaturn Polska
press box

  • POPULARNE
  • NOWE

Łazienkowe wnętrze ze szczyptą oranżu

Doskonale dopasowana do indywidualnych potrzeb właścicieli, a jednocześnie zaskakująca i ...

2019-11-19 06:39:31

Jak Grupa OKNOPLAST obniżyła rotację pracowników? Studium przypadku

Dobra sytuacja gospodarcza przekładająca się na regularne wzrosty stanowi znakomite środowisko dla ...

2019-11-18 06:24:57

Aluprof awansuje w rankingu Top Marka

Ranking Top Marka to wynik analiz magazynu „Press” i instytutu monitoringu „PRESS-SERVICE ...

2019-11-18 06:19:32

Wodny Park Tychy w systemach Aluprof w finale prestiżowego konkursu

Wodny Park Tychy znalazł się w gronie finalistów World Architecture Festival 2019, w kategorii ...

2019-11-15 07:32:00

Coraz więcej produktów Deante dostępnych w technologii BIM

Mamy świetną informację dla architektów i projektantów wnętrz: na platformie BIMobject dostępne są ...

2019-11-14 07:33:43

Industrialne aranżacje kuchni i łazienek

Podobno Polacy wskazują loft jako jedną z najchętniej wybieranych przestrzeni do życia. Zaraz po ...

2019-11-13 10:35:39

Dom z panoramiczną fasadą

Parterowy dom w hiszpańskim regionie Costa Blanca zwraca uwagę nowoczesną fasadą o otwartym ...

2019-11-13 07:49:25

Harmonia natury i wnętrza - drzwi podnoszono-przesuwne Aluprof

Drzwi podnoszono-przesuwne to idealna propozycja zabudowy łączącej salon, pokój lub ogród zimowy z ...

2019-11-13 07:35:01

Somfy z nagrodą World Building Innovation Award na międzynarodowych targach BATIMAT

W podparyskim Parc des Expositions de Villepinte odbyły się międzynarodowe targi BATIMAT, ...

2019-11-08 13:27:58

Szkolenie techniczne POiD w Ośrodku Badań Ogniowych ITB już 27 listopada

Związek Polskie Okna i Drzwi jest organizatorem kolejnego szkolenia technicznego, które odbędzie ...

2019-11-07 06:54:56

PROJEKTY DOMÓW

POLECAMY

 
Green Building po polsku - biurowiec Nowa Fabryczna w Łodzi

Green Building po polsku ...Łódź staje się atrakcyjnym dla przedsiębiorców ...

Budynek w stylu high-tech

Budynek w stylu ...Nowa siedziba amerykańskiej firmy ...

SmartOffice wkracza na katowicki rynek powierzchni biurowych z usługą biur serwisowanych

SmartOffice wkracza na ...

SmartOffice uruchomił w Katowicach usługę biur ...Kontakt