Najnowsze wiadomości:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

Architektura płynnych zmianZmieniające się trendy w projektowaniu budynków, że nasze oczekiwania wobec stolarki okiennej i drzwiowej stają się coraz bardziej złożone. Powinna być już nie tylko bardzo energooszczędna, ale także musi zapewniać zwiększony dostęp światła i komfort obsługi.


Zmiany w architekturze zwykle są odzwierciedleniem przemian w trybie życia użytkowników budynków. W obecnych czasach zdecydowaną większość życia spędzamy w pomieszczeniach biurowych czy salach szkolnych, z których wracamy późnymi popołudniami do domu, a nieraz też pracujemy w home office. Wykonując codzienne rutynowe czynności, nie chcemy jednak rezygnować z łączności z tym, co nas otacza – zielonym skwerem po drugiej stronie ulicy, pobliskim parkiem, a przede wszystkim naturalnym światłem dziennym, które jest niezbędne do naszego dobrego samopoczucia i zdrowia. Dlatego dominującą tendencją we współczesnej architekturze stały się duże, transparentne przeszklenia, dzięki czemu to, co za szybą, jest na wyciągnięcie ręki. W usuwaniu takich architektonicznych barier doskonale sprawdzają się zwłaszcza wielkoformatowe skrzydła, które wystarczy lekko przesunąć, by połączyć wnętrze salonu czy biura z malowniczym patio, otwartym tarasem lub własnym ogrodem.

Coraz większe szyby

Dawno już minęły czasy, w których ciepłe drzwi przesuwne z PVC-U miały szerokie ramy i masywną w wyglądzie konstrukcję. Obecnie zwiększają się wymiary i ciężar pakietów szybowych, które oprócz dobrego doświetlenia pomieszczeń oferują także szereg innych funkcji, związanych z oszczędnością energii, ochroną przed hałasem czy włamaniem.

- Wymaga to stosowania starannie przemyślanych, stabilnych konstrukcji okien i drzwi przesuwnych, które umożliwiają wstawianie wielkoformatowych przeszkleń. Dla przykładu w naszych drzwiach podnoszono-przesuwnych Schüco LivIngSlide zastosowano specjalnie opracowane, solidne wzmocnienia, dzięki czemu mogą one osiągać imponujące wymiary nawet do 6500 m szerokości oraz 2800 m wysokości. Posiadają przy tym wizualnie subtelne ramy i niewielką głębokość zabudowy 194 mm. Warto zaznaczyć, że ograniczanie powierzchni ram jest rozwojową tendencją w dziedzinie stolarki z PVC-U – mówi Andrzej Polijaniuk, Dyrektor ds. Produktu i Marketingu w firmie Schüco International Polska.

Nie bez znaczenia pozostają kwestie komfortu obsługi dużych elementów, których ciężar może sięgać niekiedy nawet do 400 kg! Wbrew pozorom może ją realizować każdy, dzięki starannie przemyślanym rozwiązaniom okuć i mechanizmów jezdnych. W drzwiach podnoszono-przesuwnych Schüco wystarczy lekko obrócić i przyciągnąć do siebie poręczną dźwignię, dzięki czemu skrzydło delikatnie się unosi i można je bez trudu odsunąć w bok. Mechanizmy wspomagające zapewniają płynność ruchu skrzydła aż do ostatniej fazy zamykania. W serii LivIngSlide zastosowano ponadto specjalne podparcie wózka jezdnego, które sprawia, że przesuwanie wielkoformatowych elementów wymaga jeszcze mniej wysiłku. Ciekawsze, bo zdalne rozwiązania obsługi, oferują drzwi aluminiowe.

Konstrukcje, których nie widać


Nowoczesne aluminiowe systemy przesuwne mają bardzo stabilne ramy, dlatego można maksymalne ograniczyć ich widoczną szerokość, a nawet je ukryć.
Drzwi wyglądają wtedy jak wielkoformatowe przeszklenie o maksymalnych wymiarach nawet 3200 mm szerokości i 3500 mm wysokości, które dostarcza niczym niezakłóconych widoków i maksymalnej dawki światła. Pozwala na to na przykład panoramiczny system Schüco ASS 77 PD. Ościeżnice są zabudowane w ścianie, a jedynym widocznym elementem konstrukcji pozostaje ekstremalnie wąski widok styku profili skrzydeł. Efekt maksymalnej transparentności podkreśla płaski, zlicowany z posadzką próg. System ten umożliwia ponadto realizację naroży otwieranych pod kątem 90° bez stałego słupka, które zapewniają jeszcze szersze widoki na otoczenie. Takie przeszklenia mogą być otwierane i zamykane nie tylko manualnie, lecz także zdalnie, dzięki czemu zapewniają maksymalny komfort użytkowania. Drzwi z ukrytym napędem przesuwają się samoczynnie, za naciśnięciem przycisku na wewnętrznym panelu obsługi, urządzenia mobilnego, pilota lub czytnika linii papilarnych. Duże, transparentne skrzydła o masie nawet do 500 kg poruszają się bezszelestnie po dwu- lub trójtorowej prowadnicy, co umożliwia projektowanie wielu typów otwarć.
Zadbano przy tym o maksymalne bezpieczeństwo obsługi. Dzięki zastosowaniu wbudowanych rozwiązań sensorycznych czy kurtyn na podczerwień skrzydło automatycznie zatrzymuje się przed przeszkodą, co całkowicie eliminuje ryzyko przypadkowego zderzenia się z poruszającym się skrzydłem czy np. przyciśnięcia ręki.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.plSchüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad
Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld rozwija i sprzedaje systemy okienne, drzwiowe i fasadowe. Na obecną i przyszłą pozycję lidera w branży technologii i usług pracuje ponad 4900 osób zatrudnionych na całym świecie. Jako specjalista od powłok budynków o charakterze mieszkaniowym i komercyjnym, Schüco oferuje, oprócz innowacyjnych produktów, także doradztwo i rozwiązania cyfrowe na każdym etapie procesu budowlanego – od pomysłu i wzornictwa aż po wykonawstwo i montaż. Z firmą Schüco współpracuje 12000 firm partnerskich, deweloperów, architektów i inwestorów na całym świecie. Firma działa aktywnie w ponad 80 krajach i osiągnęła w 2017 roku obrót w wysokości 1,575 miliarda euro. Więcej informacji na stronie
www.schueco.pl


Schüco International Polska
press box

  • POPULARNE
  • NOWE

Sukcesja - proces czy moment?

Rozmowa z Mieczysławem Krysińskim, założycielem firmy  Kristech technika otworowa.Szacuje się, że ...

2019-06-19 14:28:52

Kampania "Stop włamaniom do domów"

19 czerwca po raz pierwszy obchodzimy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do domów. Z ...

2019-06-19 14:20:20

Innowacje i nowości w ogrodzeniach

Bycie innowacyjnym wymaga ciągłej pracy, śledzenia zmian na rynku i potrzeb klientów. Każda firma, ...

2019-06-19 07:00:22

Komfort na pilota. KRISPOL z promocją własnych napędów STARCUS

Niezawodny napęd do bram garażowych za 399 zł? Z marką KRISPOL to możliwe.Ruszyła promocja napędów ...

2019-06-19 06:10:14

Kolejne certyfikaty środowiskowe EPD dla Aluprof SA

Zgodnie z zeszłorocznymi założeniami wiodącego europejskiego producenta i dystrybutora systemów ...

2019-06-19 05:37:55

WIŚNIOWSKI dla architektów. Marka partnerem programu Builder for the Future

Builder for the Future to ogólnopolski program edukacyjny, który skupia się na młodych adeptach ...

2019-06-19 05:21:58

OKNOPLAST rusza z kampanią reklamową nowego okna PRISMATIC

OKNOPLAST rozpoczyna kampanię telewizyjną i digitalową dotyczącą swojej tegorocznej premiery ...

2019-06-19 05:11:54

Kuchnia w klimacie industrialnym

Współczesna kuchnia jest przeciwieństwem tej dawnej – zamkniętej, jakby ukrywanej przed osobami z ...

2019-06-18 05:26:34

Chłodzenie potrzebne od zaraz

Pełne słońce i temperatura powyżej 30 stopni – to wymarzony scenariusz na letnie, wakacyjne dni. W ...

2019-06-18 05:14:41

Okno jako indywidualny akcent architektoniczny

Stolarka okienna nie tylko zdobi elewację, ale także w znaczącym stopniu decyduje o charakterze ...

2019-06-18 05:00:17

PROJEKTY DOMÓW

POLECAMY

 
Budynek w stylu high-tech

Budynek w stylu ...Nowa siedziba amerykańskiej firmy ...

SmartOffice wkracza na katowicki rynek powierzchni biurowych z usługą biur serwisowanych

SmartOffice wkracza na ...

SmartOffice uruchomił w Katowicach usługę biur ...

Nowoczesny śródmiejski biurowiec - Nowy Świat 2.0

Nowoczesny śródmiejski ...

Na wąskim przesmyku pomiędzy majestatycznym ...Kontakt