• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

Pomysł na dach z dachówką ceramiczną marki CREATONDachówki ceramiczne od lat cieszą się olbrzymim uznaniem profesjonalistów oraz dużą popularnością pośród inwestorów. Ich imponująca różnorodność pozwala zrealizować niemal każdy projekt architektoniczny. Wybierając jeden z ponad 30 różnych modeli z oferty CREATON Polska, jesteśmy w stanie stworzyć dach o pięknym wyglądzie, w pełni dopasowany estetycznie do charakteru budynku, a także naszych oczekiwań. Pokrycia ceramiczne firmy sprawdzą się doskonale w każdej sytuacji, niezależnie od tego, czy urządzamy dom tradycyjny, czy nowoczesny, położony na wsi czy w mieście.Płaskie modele CREATON – dachówki idealnie wpisujące się w aktualne trendy

Entuzjaści rozwiązań nowoczesnych z pewnością docenią dachówki płaskie, które cechuje prosty, oszczędny kształt. Tego rodzaju  produkty – takie jak barwiona w masie dachówka VISIO lub wielkoformatowa SIMPLA – tworzą na połaci wrażenie gładkiej, spójnej i eleganckiej powierzchni. Znakomicie współgra to z aktualnymi trendami architektonicznymi. Dachówki płaskie rewelacyjnie sprawdzają się na dachach domów o surowej, geometrycznej bryle – w typie nowoczesna stodoła. Wyjątkowo atrakcyjnie prezentują się na nich produkty w modnych, ciemniejszych odcieniach – różnych tonacjach szarości lub czerni.

Dużym uznaniem w branży cieszy się między innymi płaska dachówka DOMINO. Ze względu na swój minimalistyczny design stanowi idealny wybór na duże połacie domu położonego w otoczeniu zieleni.

Pośród nowoczesnych dachówek marki CREATON na uwagę zasługuje również model KODA. Jego oryginalny kształt łączy modny minimalizm z klasyczną elegancją. Dachówka ta stanowi więc świetną propozycję dla osób ceniących nietuzinkowe, stylowe rozwiązania.

Holenderki płaskie – dachówki o uniwersalnym kształcie

Nie mniej inspirującą propozycją są holenderki płaskie, łączące pomysłowo nowoczesny design z klasycznym wzornictwem, nawiązującym do włoskiej architektury renesansowej. Ponadczasowa elegancja czyni z nich wybór uniwersalny. Znakomicie sprawdzą się one na każdej połaci oraz typie dachu. Swoją formą doskonale korespondują między innymi z naturalną strukturą ścian domów drewnianych.

W ofercie CREATON Polska znajduje się osiem atrakcyjnych holenderek płaskich, w tym niezwykle popularna, wielkoformatowa TITANIA, czy barwiony w masie model PREMION. Szczególnie bogatą paletą wyróżnia się FUTURA, oferująca aż 15 wyjątkowych barw – nawet ciemną zieleń i ciemny niebieski.

Inspiracje zaczerpnięte z historii

Dachówki ceramiczne to pokrycie o długiej i bogatej tradycji. Stanowią więc najlepszy wybór na dachy domów tradycyjnych oraz wszystkich obiektów nawiązujących architekturą do wzorców historycznych. Dworkowy charakter budynku zapewnią karpiówki – dachówki o charakterystycznym kształcie kojarzonym z rybią łuską. Mogą być one układane na wiele sposobów, między innymi  na „koronkę” lub właśnie „rybią łuskę”. Najpopularniejszą karpiówką marki CREATON jest model KLASSIK o niezwykle bogatej gamie kolorystycznej, obejmującej aż 60 różnych odcieni z glazurowaną powłoką NOBLESSE. Wywodzące się z Flandrii esówki cechuje falowany kształt, przypominający literę „S”. Pośród produktów CREATON przykładami tego rodzaju dachówek są: elegancki model MELODIE oraz bezkonkurencyjna pod względem ekonomiczności, wielkoformatowa SINFONIE. Natomiast inspirację dla rustykalnych marsylek – takich jak RATIO oraz RAPIDO – stanowiło XIX-wieczne budownictwo francuskie. Z kolei nowoczesnym podejściem do historycznych form wyróżnia się karpiówka KERA BIBER PROFIL.

Dachówki ceramiczne marki CREATON zapewniają nie tylko olbrzymią swobodę w zakresie  estetyki, ale również pewność, iż nasz dach będzie zachwycał pięknym wyglądem przez wiele lat. Potwierdzenie ich wysokiej trwałości oraz długiej żywotności stanowi gwarancja przyznawana na okres aż do 50 lat (zgodnie z warunkami umieszczonymi na stronie internetowej producenta).

Więcej informacji na temat dachówek ceramicznych i akcesoriów systemowych można znaleźć na stronie www.creaton.pl .


CREATON Polska
press box